Competition Results

Competition Results

National Inter-Counties Sporting Championship – 14th & 15th October 2017
CPSA Awards
 High Gun – M Bowes
Lady High Gun – C Hall
Veterans High Gun – D Grayson
Junior High Gun – T McGregor
                              Colt High Gun – H Bevan
Senior Team Winner (after shoot off) – Yorkshire (S Greenwood, D Long, J Lightowler, T Brown, D Grayson)
Senior Team 2nd – Buckinghamshire (P Easeman, B Baughn, R Draper, J Gutteridge, S Clarke, D Thompson)
Ladies Team Winner – Greater London (S Hoskins, J Bennett, S Flight)
Ladies Team 2nd – Buckinghamshire (A Easeman, H Cox, J Baker)
Veterans Team Winner – Bedfordshire (J Stanton, J Munday, G Moore)
Veterans Team 2nd (after shoot off with Suffolk) – Cambridgeshire (PC Simpson, B Dunbavin, S Grant)
Junior Team Winner – Suffolk (T McGregor, A Harvey, S Nunn)
Junior Team 2nd – Cambridgeshire (T Hedgecock, D Mawby, K Carter)
Class Winner – Competition Entrants
AA 1st  D Ferriman
2nd  SM Clarke
3rd T McGregor
4th =  P Easeman, J Pile, A Cobb, JD Smith, S Randles
9th =  A Jude, W Baughan, P Goldsmith, S Greenwood, D Long, C Revell
15th =  C Baker, S Peacock, A Harvey, G Franklin, R Draper
A 1st W Fenner
2nd =  M Smith, J Lightowler, D Grayson, B Ballantyne, I Piggott
7th =  S Willis, H Bevan, F Barker, M Cobbold, M Lee
12th =  A Coppen, A Easeman, S Whinnett
15th =  C Willis, B Lock, E Wilkinson, C Monahan
B 1st =  M Hurrell, F Calton
3rd  S Harrop
4th =  S Hoskins, T Whomes, J Bennett, R Barry
7th  D Burn
8th  I Gunn
9th  C Brumbley
10th =  T Sayer, M Hermitage, B Pritchett, S Hallwood, EJ Davies, R Elmore
C 1st T Durrant
2nd =  S Meachan, R Adlam, K Cooper, R Janes
6th =  K White, C Atkinson, A Hedgecock, G Cheer
Pool Shoot Winners
Card 1 £25 each  P Goldsmith & C Orrin
Card 2 £50  Alex Smith
Card 3 £10 each  P Brewster, T Rogers, T Brown, M Cobbold, A Hogan
Card 4 £17 each  T McGregor, J Norman, M Goddard
Please note these are competition entrants only, a full list of scores will be available on the CPSA website. To claim any prize money please visit reception, if you are from further afield please contact us to arrange sending of any prize money. 

 Wednesday Evening Floodlit Skeet 

11th October 2017

 
Cash Class
Trophy Class
Junior
1
G Garnham
1
E Raymond
2
B Lock
2
R Gould
3
D Parsons
3
M Garnham